17.01.2012 - סנקציות בעת הליכי הוצאה לפועל

פתיחת תיק של הוצאה לפועל היא אחרי הכול צעד קיצוני שמבקש לעשות אדם שחייבים לו כספים רבים.
פתיחת תיק של הוצאה לפועל היא אחרי הכול צעד קיצוני שמבקש לעשות אדם שחייבים לו כספים רבים. אין ספק שניסיונות שונים כמו גביה משפטית בעזרת איש מקצוע המתמחה בתחום וצעדים קיצוניים אחרים הם כאלו שאי אפשר לוותר עליהם במקרים שבהם אדם קשה עורף מסרב לשלם חובות ללא מעט אנשים.

בכדי שתיק הוצל"פ אכן יהיה כזה שיוכל להשיג את ייעודו ניתן לראות כיצד המדינה מאפשרת הפעלת סנקציות שונות. חשוב להבין שמדובר בלא מעט סנקציות שחלקן יכול להיות מאוד קשה. לאחר שהמדינה קובעת את יכולותיו של החייב לשלם היא יכולה גם להוציא נגדו צו מעצר אם אין הוא מנסה לשלם את חובו כפי שנקבע.
 

הניסיון להבטיח את החזר החובות

אין ספק שיש מצבים שבהם ללא פעילות אגרסיבית וחוקית כמו גביה משפטית הרי שהחוב יכול להישאר בגדר חוב גם עוד שנים רבות. אך חשוב להבין שאדם מסוים יכול גם להגיע למצב שבו הוא חייב כספים ללא כל כוונת זדון. כך קורה שגם תיק של הוצאה לפועל יכול להיתקל בקשיים מאחר והחייב במצב כלכלי רעוע מאוד.

לכן ברגע שנפתח תיק הוצל"פ על ידי אחד מדורשי החוב ניתן לראות כיצד מנסה המדינה לקבוע הסדר תשלומים שיאפשר לחייב להחזיר לפחות חלק מהחובות. די ברור שגם הליך חוקי ונדרש של הוצל"פ לא יכול לעזור אם קובעים תשלום שהחייב אינו יכול לעמוד בו. הדבר רק גורם נזק גדול לכל הצדדים המעורבים.


זה יכול להגיע עד למעצר

כפי שציינו ניתן לראות כיצד אי עמידה בתנאים שנקבעו במסגרת של תיק הוצל"פ יכולה המדינה להחליט כי היא מוציאה צו מעצר. חשוב להדגיש נושא זה מאחר וכל הרעיון הוא לא לעצור אדם לחינם מאחר וכל הכוונה היא שהוא יוכל להמשיך לעבוד ולפעול בכדי שיוכל לשלם את הכספים שהוא חייב לנושים השונים שלו.
 
אך ברגע שרואה המדינה כי תהליך של הוצאה לפעל הופך לבדיחה בעיניו של החייב והוא מנסה להפר את התנאים שסוכמו עמו הרי שמכאן ועד לצו מעצר הדרך יכולה להיות קצרה. לסיכום העניין נושים שונים מבינים כי בעזרת גביה משפטית וכיו' הם מגדילים את הסיכוי לראות את הכסף שאדם או עסק מסוים חייבים להם .
 
משרד עורכי דין י. שפירא ושות' | דרך מנחם בגין 122 תל אביב 67012 | טלפון: 03-5653333 | פקס: 03-5653334 | office@shap.co.il
אוריון  -  שיווק באינטרנט