22.01.2012 - כניסתם של עורכי הדין לתמונה

אם כל גביית חוב כלשהו הייתה קלה הרי שלא היינו צריכים להיעזר באנשי מקצוע שונים. אך בפועל די ברור שהתמונה מאוד עגומה ולעתים ללא פעולות כמו גביה משפטית אנו יכולים לראות כיצד המרחק בין הכסף שמגיע לאדם מסוים לבין אותו אדם רק הולך וגדל עד שהחוב יכול גם להפוך לחוב אבוד בסופו של דבר.
אם כל גביית חוב כלשהו הייתה קלה הרי שלא היינו צריכים להיעזר באנשי מקצוע שונים. אך בפועל די ברור שהתמונה מאוד עגומה ולעתים ללא פעולות כמו גביה משפטית אנו יכולים לראות כיצד המרחק בין הכסף שמגיע לאדם מסוים לבין אותו אדם רק הולך וגדל עד שהחוב יכול גם להפוך לחוב אבוד בסופו של דבר.

גביה משפטית היא צעד חשוב אם לא מצליחים לפעול אישית ולשכנע את החייב לשלם את הכסף. אנו יכולים לראות כיצד במדינת ישראל גם נפתחים לא מעט תיקי הוצאה לפועל בכדי ליצור תהליך שבו ישלם החייב את חובו. במסגרת הוצל"פ נערכים מהלכים של איחוד תיקים וכד', בדרך לפתרון מושלם עבור כל הצדדים.   

בין הבנקים לעצמאות הכלכלית

פתיחת עסק בתחום סוים היא ניסיון להגיע לעצמאות כלכלית שתוכל לספק רמת חיים מספקת ואף יותר מכך. אך למרבה הצער יש צד שני למטבע הנוחות ואיכות החיים שיכול להגיע גם בצורה של הפסדים וקשיים כלכליים. כך מגיעים עסקים שונים לחובות גדולים שמאלצים ספקים וכד' לפתוח נגדם בהליך של הוצל"פ.    

פתיחת תיק של הוצאה לפועל היא מהלך קיצוני יחסית אך הוא נדרש בכדי לאפשר הגדלת הסיכוי של תשלום החוב. בנקים ועסקים בתחום המימון זכאים גם הם לדרוש את חובם מאדם או מעסק כך שגם הם יכולים לנקוט בצעדים שונים כמו גביה משפטית בכדי שבסופו של דבר לא יוכל לעשות החייב כל שעולה על רוחו. 
 
יש פתרון יעיל ומתמשך במסגרת הוצל"פ 

כל מי שחייבים לו כסף מנסה לעשות הכול בכדי לראות את כספו בטרם הוא הופך להיות חוב אבוד. תיק הוצאה לפועל הוא תחילת דרך שיכולה להיות די ארוכה אך בסופה היא גם תהיה מתגמלת, אם אפשר לקרוא לזה כך. מציאת פתרון חוקי כמו גביה משפטית למשל, גם היא אפשרות חשובה שרבים נעזרים בה כיום.

מאחר ואחרי הכול אנו חיים במדינת חוק הרי שלא יכול כל אדם להחליט שאין הוא מעוניין לשלם את חובותיו הכספיים. לכן תיק הוצל"פ הוא כזה המציג בפני החייב את הדרך הקשה אך כמובן גם המחייבת לעמוד בתשלומים שונים שבסופו של דבר יוכלו להוריד את העול של החוב מעל גבו ובכך לספק את נושיו. 
 
משרד עורכי דין י. שפירא ושות' | דרך מנחם בגין 122 תל אביב 67012 | טלפון: 03-5653333 | פקס: 03-5653334 | office@shap.co.il
אוריון  -  שיווק באינטרנט