15.03.2012 - אודות הוצאה לפועל

מהו למעשה הוצל"פ? אם אדם חייב לאדם אחר, או לגוף אחר כספים, ניתן לתבוע אותו בבית המשפט. במסגרת התביעה ניתן לעקל את הנכסים שלו, על ידי הוצל"פ, על מנת להחזיר את הכספים שהוא חייב. כך שלמעשה, הוצאה לפועל הוא גוף אשר עוזר להשיג כספים אשר חייבים לאנשים פרטיים ולגופים על פי חוק.
עם זאת, לא פעם הסיפור מסתבך ונהפך לסבוך עוד יותר. במקרים אלו צריכה הוצאה לפעל לדרוש מבעל החוב לשלם את חובו. היא יכולה לעשות זאת באמצעים שונים, למשל, באמצעות הכנסתו למאסר בגין בזיון. כמו כן, ניתן למכור את הנכסים שלו לעתים לאחר שעוקלו על מנת שיהיה אפשר להחזיר את החוב שלו במלואו.   

ישנם מקרים בהם התהליך הזה, תהליך שהוא בהחלט לא נעים עבור אנשים אשר חייבים כספים, אינו מספיק. למשל, במקרים בהם לאדם מסויים אין כסף להחזיר את החוב שלו או אין לו נכסים שאפשר לעקל אותם או למכור אותם על מנת להחזיר את החוב כחוק. מצב בעייתי נוסף הוא כאשר הוא חייב כספים לכמה נושים.  

לעתים נושים מסויימים, זאת אומרת אנשים פרטיים, עסקים או גופים שונים, שוכרים את שירותיהם של משרדי עורכי דין ומשרדי חקירות על מנת שייבדקו ויבררו את מצבו הכספי של האדם או הגוף אשר חייבים בחובות. ישנם משרדי עורכי דין אשר עובדים בצמוד עם הוצל"פ ואפילו משרדים שיש להם מחלקת גביית כספים. 
 
עזרה של משרד עורכי דין בתיקים מול הוצאה לפועל

אנשים אשר חייבים כספים לנושה אחד או לכמה נושים לא פעם נמצאים במצוקה נפשית מאוד גדולה, וכמובן במצוקה כספית. עם זאת, במקרים רבים כדאי מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין שיוכל להתנהל בצורה חכמה ומסודרת מול הוצאה לפעל ויוכל לצמצם ככל האפשר את הנזקים וגם את החוב הכספי של החייב. 

בחירת עורך דין להתנהלות מול הוצאה לפעל ומול נושים  כאשר בוחרים עורך דין שיעסוק בנושא חשוב מאוד לבחור עורך דין אשר ניהל בעבר תיקים דומים ויש לו נסיון עשיר ורחב בתחום. ככל שעורך הדין מנוסה יותר כך יש לו סיכויים טובים יותר להתנהל בתיק בצורה חכמה ומושכלת ולפעול בצורה טובה יותר למען הלקוח שלו, ובכך גם לשקם את חייו.  
 
משרד עורכי דין י. שפירא ושות' | דרך מנחם בגין 122 תל אביב 67012 | טלפון: 03-5653333 | פקס: 03-5653334 | office@shap.co.il
אוריון  -  שיווק באינטרנט