01.08.2012 - המדריך למעוקל- כתבה שפורסמה בידיעות אחרונות

במסגרת הכתבה, מסביר עו"ד ליאור שפירא, שותף מנהל במשרד י.שפירא ושות' ויו"ר פורום הוצאה לפועל בלשכת עורכי הדין, את המצב המשפטי כפי שמשתקף מחוק ההוצאה לפועל ומהפסיקה.
מוסף ממון של ידיעות אחרונות פרסם הבוקר (1.8.12) מדריך ל"מעוקל", הפורש בפני הקוראים את הדרכים להתמודדות עם עיקולים המוטלים על כספים ורכוש מצד הרשויות והגופים השונים.

במסגרת הכתבה, מסביר עו"ד ליאור שפירא, שותף מנהל במשרד י.שפירא ושות' ויו"ר פורום הוצל"פ בלשכת עורכי הדין, את המצב המשפטי כפי שמשתקף מחוק ההוצאה לפועל ומהפסיקה.

לדברי עו"ד ליאור שפירא, המכהן גם כסגן יו"ר לשכת עורכי הדין: "עיקולים מנהליים המוטלים על ידי הרשויות, ללא ביקורת שיפוטית, ניתנים לביטול רק באמצעות בקשות לצווי מניעה בבתי המשפט".

עוד מוסיף עו"ד שפירא  "כי לפקידי הרשות כוח עצום. למשל, אדם מקבל דרישת תשלום מהעירייה בעניין חוב ארנונה וכותב לה בחזרה כי שילם את החוב או שאינו חב משום שלא גר בנכס. הרשות לא חייבת להשיב לו וגם לא להגיש תביעה ולהוכיח את החוב. היא יכולה פשוט לשלוח עיקולים לבנקים, לקבוע עובדות בשטח ולגבות את החוב", מסביר עו"ד שפירא אשר לדבריו "הדרך היחידה לעצור זאת, היא הגשת בקשות לצווי מניעה לבית המשפט – עניין שאיננו פרקטי, לאור העלויות הכרוכות בכך, אלא במקרים של חובות גדולים".        

לקריאת המדריך למעוקל, לחצו כאן
 
משרד עורכי דין י. שפירא ושות' | דרך מנחם בגין 122 תל אביב 67012 | טלפון: 03-5653333 | פקס: 03-5653334 | office@shap.co.il
אוריון  -  שיווק באינטרנט